Meble biurowe Wyposażenie do biura

Krzesła biurowe


Meble biurowe > Krzesła biurowe

Krzesła biurowe. Wygoda, ergonomia, prestiż

W kategorii krzeseł biurowych da się wyróżnić dwie osobne grupy mebli. Pierwszą są krzesła konferencyjne, przeznaczone do sporadycznego użytku podczas zebrań czy spotkań z klientami i kontrahentami. W tej grupie, spotkać możemy przeróżne wzory i formy krzeseł –od najprostszych wykonywanych z aluminium i plastiku, po ekskluzywne fotele konferencyjne ze skóry czy szlachetnego drewna. Drugą grupę mebli, stanowią krzesła obrotowe, wykorzystywane podczas pracy codziennej. Zasadniczo, to właśnie tego typu krzesła rozumie się pod pojęciem krzeseł biurowych, odkąd bowiem prawie wszyscy pracujemy przy komputerze, zdominowały one rodzaj wykorzystywanych w zakładach pracy siedzisk. Do pracy przy komputerze koniecznie trzeba bowiem każdemu pracownikowi zakupić krzesło obrotowe biurowe – takie są wymagania BHP i w razie kontroli, pracodawca, który nie zapewnił właściwych krzeseł biurowych pracownikom, może być pociągnięty do odpowiedzialności.

Aby krzesła obrotowe biurowe, można było uznać za zgodne z polskimi normami BHP, muszą one mieć regulowaną wysokość, wyprofilowaną podporę pod plecy oraz siedzisko oraz musza być oparte na pięcioramiennej podstawie uniemożliwiającej wywrócenie się krzesła. Wszystkie te przepisy są dla pracownika ważne, bowiem spędzając przynajmniej 8 godzin dziennie w pozycji siedzącej, ważnym jest zadbanie o prawidłową postawę. W przeciwnym wypadku, urazów i zwyrodnień nie da się uniknąć. Dobry pracodawca, zaopatrzy więc swoich pracowników w odpowiednie, ergonomiczne krzesła biurowe i niekoniecznie będzie inwestował w tanie krzesła biurowe celem zaoszczędzenia na zdrowiu pracowników.

Należy również dodać, że krzesła biurowe ceny mogą mieć mocno zróżnicowane u rożnych producentów. I trzeba pamiętać o tym, kupując krzesła biurowe. Cena, niestety nie zawsze odzwierciedla jakość. Czasem płaci się za markę, częściej za design i de facto niekoniecznie tanie krzesła biurowe muszą być złe, tak jak i kosztowne krzesła, wcale nie będą najbardziej wygodne. Jednym z przykładów mogą być skórzane krzesła biurowe – tak modne wśród kadry zarządzającej. Skóra dodaje prestiżu, ale w lecie, posiadanie skórzanego krzesła biurowego może być prawdziwą udręką. W gorące dni, przyklejanie się do powierzchni siedziska nie jest bowiem najprzyjemniejszym doświadczeniem.

Warto na koniec dodać, że najdroższe do tej pory krzesło, które choć nie było krzesłem biurowym, z powodzeniem mogłoby zostać sprzedane jako fotel konferencyjny, wykonane w całości z fiberglass i aluminium, zostało sprzedane na 2,4 mln dolarów. Ta cena robi wrażenie !

Krzesła biurowe © Meble biurowe